CLĂDIREA BAZEI SPORTIVE MINERUL VA FI EXPROPRIATĂ ȘI REABILITATĂ DE PRIMĂRIA ȘTEI
Primăria Ștei a început procedura de expropriere a imobilului de la fosta Bază Sportivă „Minerul”(foto 3), pentru care s-a pregătit un proiect de reabilitare și modernizare, oferindu-i-se funcțiuni multiple.
Lucrările de execuție au fost scoase la licitație, cu clauză suspensivă, au fost depuse trei oferte, care sunt în evaluare, iar după semnarea contractului de execuție vom încerca să identificăm o sursă de finanțare din fonduri nerambursabile.
Din lipsa de fonduri proprii am făcut exproprierea în două etape; terenul de joc propriu-zis a fost achiziționat anul trecut, iar anul acesta, expropriem această clădire, ambele de la Compania Națională a Uraniului.